НАЛАШТУВАННЯ АКУСТИКИ

Звучання ваших акустичних систем вас не задовольняє?

Чи вимоги до якості звучання стали більш жорсткими? Думаєте про заміну акустичних систем?

Не обов’язково міняти акустику!  Пропонуємо послугу з налаштування звучання.

Що це за процедура і чого очікувати?

Налагодження наявних колонок, так само як і розробка нових, передбачає єдину задачу: наближення звучання до найбільш виразного та живого. В результаті чого звучання  максимально точно розкриває атмосферу записів та емоційні нюанси музики.

Винуватцем одноманітного та нецікавого звучання є тональний баланс, нерівномірна амплітудно- частотна характеристика акустичних систем. Точне налаштування АЧХ гарантовано забезпечить більш повноцінне та збалансоване звучання.

Чому існує така можливість?

Як показує практика, більшість акустичних систем мають динаміки з достатнім потенціалом для хорошого звучання. Але далеко не всі виробники акустики мають на меті реалізувати весь потенціал звучання в своїх виробах. Вважається наприклад, що бюджетні недорогі моделі АС не обов’язково повинні вирізнятись збалансованим звучанням, як більш дорогі колонки, хоча можуть мати однотипні динаміки. Є приклади коли простенькі нічим не видатні колоночки мають більш збалансоване звучання ніж їх більш дорогі «родичі». Це тільки підкріплює той факт що реальна якість звучання мало залежить від вартості колонок чи від заявлених технічних характеристик.

Як можливо в кращий бік змінити звучання АС та чи завжди є цей потенціал?

Так, але не завжди, в низці випадків це неможливо або недоцільно. Наприклад:

  • Конструкція АС має неоптимальне акустичне оформлення, що дає дисбаланс на низьких та середніх частотах. Як найчастіший приклад – зайвий акцентований бас, з можливим відчуттям «гулу» в звучанні. Налаштування може потягнути за собою необхідність переробки корпусу колонок, що не завжди доцільно.
  • Невдалий набір динаміків за характеристиками, що не дозволяє налаштувати прийнятне звучання
  • АС вже мають збалансоване звучання, і не факт що вдасться його покращити в межах існуючої конструкції АС. Тобто розробник точно налаштував і максимально використав потенціал конструкції АС. Якщо акустика точно налаштована, в звучанні немає дратівливих факторів, точно передаються нюанси музики. Відсутня так звана «жанровість», що обумовлена наявністю різного роду «окрасів» на різних частотних ділянках.

Фактори що впливають на звучання акустичних систем

Характер звучання АС формують кілька важливих факторів: динаміки, їх розташування, форма та конструкція корпусів, фільтри та коректори (кросовери)

Динаміки самі по собі зазвичай мають далеко не ідеальні частотні характеристики та потребують корекції кросоверами для забезпечення максимально якісного звучання акустичних систем.

Цей факт розповсюджується для багатьох типів динаміків, в тому числі і широкосмугових. Прихильники широкосмугових динаміків часто посилаються на нібито шкідливий вплив кросоверів. І як наслідок – прихильність до АС з широкосмуговими динаміками не за їх звучання, а більше за відсутність кросоверів. Насправді незрівнянно більша шкода для звучання – це відверто крива частотна характеристика більшості широкосмугових динаміків. Але це зовсім не означає що вони не мають інших унікальних властивостей! Наприклад, старовинні динаміки можуть мати високу розподільчу здатність за рахунок матеріалів дифузорів, але також зазвичай і «окраси» в звучанні з тих же причин. Так, фільтрами наприклад можна добитись чудового звучання від АС з такими динаміками шляхом необхідної корекції АЧХ але і не втративши високої розподільної здатності.

Процес та особливості налаштування

В межах існуючих АС, корекція звучання робиться шляхом перелаштування кросоверів та за необхідності частковій корекції акустичного оформлення без втручання в зовнішній вигляд АС.

Не дивлячись на обмеження зумовлені конструктивом наявних АС, корекція звучання за допомогою фільтрів – це насправді дуже потужний інструмент, та від їх налаштування у величезній мірі залежить характер звучання АС. Правильне налаштування кросоверів здатне докорінно змінити звучання акустичних систем в кращий бік.

Вартість послуг

  • Налаштування залежить від складності конструкції АС:

2-смугових чи широкосмугових АС – від 4.000 грн

3-смугових – від 6.000 грн.

У вартість не входять комплектуючі фільтрів. Це можуть бути компоненти таких брендів: Mundorf, Jantzen, Monacor та інші.

  • Перед втручанням в конструкцію АС проводиться комплекс вимірів характеристик АС та окремих динаміків. Це виявляє доцільність та потенціал перелаштування.
  • Розробка та налаштування акустичних систем на базі динаміків замовника а також DIY-проекти рахуються індивідуально.
  • Для того щоб оцінити результат звучання яке ви отримаєте після налаштування ваших АС, пропонуємо попереднє прослуховування наших АС.
  • Якщо вам сподобається звучання, ми готові прикласти всі можливі зусилля для найбільш виразного та захопливого звучання ваших акустичних систем.

Comments are closed.