Проект вбудованої акустики домашнього кінотеатру.
Фронтальні, тилові АС, центральний канал, 2 сабвуфера. Оздоблення – кам’яний шпон.
Проектні візуалізації:
Фронтальні акустичні системи:
Процес виготовлення:
Корпус акустичних систем виготовлений з МДФ товщиною 19мм, передня панель має товщину 22мм. Всередині 4 ребра жорсткості стягують весь корпус в монолітну конструкцію, всі елементи збираються за допомогою шкантів та клею. Внутрішній об’єм рівномірно заповнюється синтепоном. Акустичне оформлення – закритий корпус об’ємом 42 л.
Динамічні головки Scan Speak серії Discovery. Пара 8-дюймових мідбасових драйверів з дифузором зі скловолокна та високочастотний драйвер з кільцевою діафрагмою та центральним хвилеводом. Драйвери розташовані по схемі D`Appolito, тобто високочастотний драйвер знаходиться між двома однаковими середньочастотними драйверами. Як відомо, така схема компоновки випромінювачів (вертикальна в даному випадку) характеризується розширеною діаграмою направленості в горизонтальній площині і звуженою у вертикальній . Вбудовані акустичні системи мають обмеження в точній орієнтації акустичних вісей на слухача, тож схема D`Appolito компенсує це обмеження.
Налаштування звучання на робочих макетах фільтрів. Випробовування різних схем “розфільтровки”, підбір номіналів деталей, виміри характеристик та контроль звучання наживо.
Фінальне налаштування та схема фільтрів: мідбасові динаміки включені паралельно через фільтр 2-го порядку з частотою зрізу 1.1 кГц, високочастотний драйвер має також фільтр 2-го порядку з частотою зрізу 2.6 кГц. Частота розподілу фільтрів 1.3 кГц. Всі драйвери включені синфазно.
Фінальне збирання акустичних систем фронтальних каналів:
Центральний канал.
Акустична система має значні розміри: ширина 1750мм, глибина 400 та 110мм висота. Корпус виготовлений з панелей МДФ товщиною 19мм. Внутрішній простір розділений діафрагмами та ребрами жорсткості. Незабаром він отримає матове покриття чорного кольору та декоративний гриль з прихованими магнітними кріпленнями. На світлинах корпус встановлений у вертикальному положенні на час настройки. Проектне ж його положення – горизонтальне.
Конструкція. Драйвери Scan Speak: два 8ми дюймових «басовика» розташовані в нижній частині корпусу, 4 середньочастотних і 1 високочастотний з кільцевою діафрагмою знаходяться на фронтальній панелі. Акустичне оформлення басової секції – закритий корпус об’ємом 42 літри, середньо та високочастотні драйвери знаходяться в окремому ізольованому об’ємі. Схема фільтрів 3.5-смугова.Процес настройки макетних фільтрів починається з простих схем із поступовим їх ускладненням якщо це дає позитивний результат для звучання. В даному випадку спочатку передбачалась класична 3-смугова схема «розфільтровки», але розвинулась до 3.5 смугової. Середньочастотний діапазон ділять між собою 2 пари динаміків: центральні що межують з ВЧ драйвером випромінюють в частотному діапазоні 280 Гц … 2.4 кГц, крайня пара обмежена діапазоном до 1 кГц. Ця схема додала ряд переваг, зокрема кращу діаграму направленості і більш рівномірну частотну характеристику без необхідності застосування додаткових коригуючих ланцюжків. Фінальна версія фільтрів: басові та середньочастотні динаміки включені через фільтри 2-го та 3-го порядків із частотою розподілу 280 Гц, середньо-високочастотний розподіл організований фільтрами 1-го та 2-го порядків на частотах 1 кГц і 2.4 кГц.
Характер звучання максимально наближений до фронтальних каналів, які ми також розробили для цього проекту вбудованих акустичних систем.
Фінальне збирання центрального каналу:
Зовнішнє оздоблення – чорне матове фарбування, гриль кріпиться за допомогою прихованих магнітів
Тилові канали для монтажу в конструкцію стелі.
Настройка акустичних систем в чорнових боксах, акустичне оформлення закритого типу об’ємом 5л. Конструктивні обмеження висоти підвісної стелі 95мм вирішені підбором динаміків з мінімальною глибиною магнітної системи і відсутністю задньої стінки корпусу (її роль виконує плита перекриття). Такого ж об’єму і розмірів бокси вже встановлені на проектні місця в конструктиві стелі на об’єкті.
Акустичні системи 2-смугові: 6.5 дюймовий низько-середньочастотний динамік Scan Speak і 1-дюймовий ВЧ динамік Seas з мініатюрною неодимовою магнітною системою. Фільтри 2-го порядку з частотою розподілу 3.6 кГц.Діапазон частот: 100 Гц … 20 кГц з нерівномірністю +/- 2 дБ. Потужність 50 Вт, чутливість 89 дБ/1Вт/1м.НЧ-динаміки в цих малюках застосовані тієї самої моделі як і в наших моніторах RS-One які чудово себе зарекомендували.
Акустичні системи розбірні, основний корпус що формує акустичне оформлення НЧ динаміка прихований в конструктив підвісної стелі, передня панель з динамічними головками та платами фільтрів з’ємна. Кріплення круглої декоративної рамки на прихованих магнітах (під них передбачені отвори по периметру передньої панелі). Згодом ця частина корпусу буде також пофарбована в білий колір.
Фінальне збирання тилових каналів:
Зовнішнє оздоблення – біле матове фарбування, гриль кріпиться за допомогою прихованих магнітів.
Вбудовані сабвуфери.
Індивідуально розроблені для системи багатоканального звучання згідно зі стилістикою та конструктивними елементами інтер’єру кімнати прослуховування.
Частотний діапазон: 20 Гц – 120 Гц з рівномірністю АЧХ в межах +/- 2 дБ. Потужність вбудованих підсилювачів 2 х 200 Вт. Регулювання частоти зрізу низькочастотного фільтра: 50Гц – 100 Гц (12 дБ/окт), фази: 0/180 град. Підсилювачі створені у співпраці із Дмитром Мар’яновичем.
Драйвери ScanSpeak, акустичне оформлення: пасивний радіатор (частота настройки 25 Гц).Зовнішнє оздоблення сабвуферів: кам’яний шпон, чорне матове фарбування. Передбачені грилі на прихованих магнітах які будуть встановлені після інсталяції всіх вбудованих акустичних систем.
Драйвери та пасивні радіатори для сабвуферів:
Модулі підсилювачів сабвуферів:
Cлідкуйте за новинами також на нашій сторінці у Facebook: