Акустичні системи RS-II, огляд ззовні та зсередини

Розповідаємо про конструктивні особливості, зазирнемо всередину, покажемо як вони влаштовані.


Опис та конструкція

RS-II це 2.5-смугові колонки з фізоінвертором та трьома активними драйверами: одним високочастотним та двома середньо-низькочастотними. Обидва мід-басових драйвери озвучують низькочастотний діапазон, один з яких працює в середньочастотному діапазоні. Ця досить відома конфігурація має ряд переваг: велику площу випромінення на низьких частотах та широку діаграму направленості на високих і середніх частотах, і при цьому дозволяє зробити невеликі габарити корпусу.
Порт резонатора щілинного типу розміщений позаду корпусу та направлений вниз. Велика площа його перетину забезпечує високу ефективність випромінення низьких частот, швидку атаку та глибину басового діапазону.


Корпус

Виготовляється шляхом пошарового склеювання фрезерованих деталей з МДФ. Всередині корпус має складну структуру, стінки змінної товщини від 20 до 40мм. Всі внутрішні деталі: розпірки, ребра жорсткості та перегородки порту фазоінвертору інтегровані в конструктив корпусу, що забезпечує високу жорсткість та монолітність всієї конструкції.
Внутрішній об’єм рівномірно заповнюється синтетичним звукопоглинальним матеріалом.
Висока жорсткість, складна внутрішня структура та рівномірне заповнення внутрішнього об’єму забезпечують корпусам відсутність шкідливих резонансів.


Драйвери

В RS-II встановлені динамічні головки виробництва Seas, що мають відмінні характеристики та підбираються окремо для кожної пари акустичних систем.
Конічні дифузори низько-середньочастотних драйверів діаметром 6.5 дюймів виготовлені з паперової маси та армовані волокнами очерету.
Високочастотний 1-дюймовий драйвер має легку шовкову діафрагму.


Кросовери

Серцем акустичних систем є спеціально розроблені фільтри, які забезпечують рівномірну амплітудно-частотну характеристику, нейтральний тональний баланс та природне звучання.
Завдяки схемі корекції імпедансу RS-II має рівномірний опір, що створює сприятливі умови для роботи з підсилювачами будь-якого типу: як транзисторними так і ламповими, навіть з невисоким «демпінг-фактором».
В кросоверах застосовуються якісні аудіо-компоненти з високою точністю номіналів, зокрема конденсатори та резистори виробництва Monacor. Котушки індуктивності великих розмірів мають оптимальну геометрію та переважно повітряні осердя. Намотуються товстим дротом для мінімальних втрат сигналу. Котушки українського виробництва Vajd Audio виготовляються на замовлення.
Для зменшення впливу вібрацій від низькочастотних динаміків кросовери встановлені в окремому ізольованому відсіку.
Конфігурація кросоверів: 2.5-смугова схема. Фільтр низьких частот 1-го порядку з частотою зрізу 250 Гц, фільтри 2-го порядку середньо та високочастотних драйверів з розподілом їх на частоті 2.7 кГц
Кросовери забезпечують рівномірність амплітудно-частотної характеристики в межах +/- 2 дБ в діапазоні частот 45 Гц – 22 кГц та імпеданс 4 Ом з максимальним відхиленням +/- 0.25 Ом в діапазоні частот 120 Гц – 22 кГц.


Кабелі

Внутрішня комутація від вхідних клем до фільтрів і від фільтрів до динаміків виконується кабелями з літцендрату. Конструкція кабелів являє собою мідний багатожильний провід, окремі жилки якого покриті лаковою ізоляцією, а пучки жилок зібрані в шовкове обплетення.
Такі кабелі вирізняються ясним, детальним та виразним звучанням.


Опори

Опори що сприймають навантаження від акустичних систем виготовлені зі штучного каменю та закріплені в нижній частині корпусів через демпферні шайби. Ніжки-шипи мають регулювання та фіксацію висоти. Конструкція опор дає змогу точно та надійно встановити акустичні системи на підлозі та в невеликих межах скоригувати їх нахил.


Звучання

За результатами слухової експертизи та побажаннями слухачів були створені два варіанти фільтрів з різним налаштуванням. Версії фільтрів отримали назви “light” та “dark” відповідно до свого характеру звучання.
Версія “light” має світліший характер звучання, додає яскравості та драйву. Тоді як версія “dark” відрізняється спокійнішим, темним, вінтажним звучанням, менш підкреслюючи яскраві та різкі тони.
Принципові схеми обох версій фільтрів однакові, відрізняються номіналами елементів в середньо-високочастотних фільтрах та ланцюжках корекції імпедансу. Формально амплітудно-частотна характеристика АС з обома варіантами фільтрів вписується в коридор +/- 2 дБ. Технічні характеристики однакові. За тональним балансом версії фільтрів відрізняються співвідношенням нижньої та верхньої середини, рівнем високих частот. Різниця не велика і в середньому складає 0.5-1.5 дБ, але має суттєвий вплив на суб’єктивне сприйняття.
Кожна версія знайшла своїх прихильників. Залишаємо обидві на вибір.


Оздоблення

Натуральний шпон наклеюється суцільним листом без стиків, таким чином його малюнок безперервно огортає весь периметр корпусу. Передня та задня сторона фарбовані.
Фактура шпону та колір фарбування можуть бути підібрані індивідуально або під дизайн вашого інтер’єру.

RS-II, шпон світлий дуб наприклад:

Comments are closed.